Divadlo Bolka Polívky vysílá na svém Instagramu každou sobotu live stream s osobnostmi z divadelního světa. Foto: Divadlo Bolka Polívky

Brněnská divadla nezahálejí, i když se na první pohled může zdát, že se odebrala k zimnímu spánku. Připravují on-line program, adaptují se, rekapitulují minulý rok, a především se těší na znovushledání se svými návštěvníky.

V Divadle Husa na provázku pro vás vymysleli podcast plný rozhovorů o jiných náhledech na pandemii se zajímavými osobnostmi. Mezi jejich hosty patří například farářka Saša Jacobea nebo enviromentální básník Radek Štěpánek. Divadlo Bolka Polívky pokračuje i v novém roce s živými streamy na svém Instagramu. Každou sobotu se zde představuje jedna osobnost z divadelního světa, jež odpovídá na divácké dotazy. Také Městské divadlo Brno nabízí on-line program. Na svém YouTube kanálu vysílá talk show s názvem MdB KLUB, v níž vystupují zajímavé osobnosti z různých odvětví. On-line rozhovory se členy kolektivu vedené členy Klubu mladých diváků Brno vysílá na svém Facebooku také HaDivadlo. Na sociálních sítích Národního divadla Brno se zas můžete podívat do jeho zákulisí.

DIVADLO ON-LINE A ON THE ROAD

Hlavní podmínkou existence divadla je společná přítomnost herců a diváků, kteří se navzájem ovlivňují (diváci působí na herce svou přítomností, smíchem, potleskem, herci na ně reagují, mohou je zapojit do hry atd.).

Najděte mě, distančně

Divadlo fórum je divadelní dílna. Herecký tým nejprve odehraje představení,
v rámci něhož se hlavní postava v důsledku špatných rozhodnutí dostává do komplikovaných situací.

Těšte se už teď na léto s Městským divadlem Brno

Biskupský dvůr Moravského zemského muzea ožívá každé léto divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno, které je pro vás i letos připraveno rozehrát poutavé příběhy oděné do hudebního hávu.

Co se děje v brněnských divadlech?

Brněnská divadla nezahálejí, i když se na první pohled může zdát, že se odebrala k zimnímu spánku. Připravují on-line program, adaptují se, rekapitulují minulý rok, a především se těší na znovushledání se svými návštěvníky.

Iva Pazderková & Adéla Elbel: Rozchody stylově – Antivalentýn 2021

Iva Pazderková s Adélou Elbel si pro vás připravily unikátní a neopakovatelnou antivalentýnskou talkshow Všechno nejlepší: Rozchody stylově. Mix improvizovaného stand-upu, skečů a upřímnosti na téma muži a ženy. A co víc? Zapojit se budete moci i vy! Více informací o hravé impro show najdete v rozhovoru s promotérem Petrem Vídeňským v tomto článku.