Nové EP Exploded View kapely Metronome Blues obsahuje pět krátkých skladeb, jež představují pět různých zkreslených pohledů na svět. Foto: Vrbaak

Ještě na konci minulého roku stihla brněnská posthardcore kapela Bare Escape vydat své druhé album What If We Burn It, které vyšlo pod hlavičkou lokálního labelu Kabinet Records. V novém albu, jehož nahrávání proběhlo v Babicích u Uherského Hradiště, se mísí syrovost, politický podtext i deprese.

Dalším doporučením je nové EP Exploded View brněnské kapely Metronome Blues, které skupina vydala namísto zrušeného turné k nové desce z loňského roku. Exploded View obsahuje pět krátkých skladeb, jež představují pět různých zkreslených pohledů na svět.

Za poslech také stojí nové album Květy Květy brněnské alternativní skupiny Květy. Deska, která vyšla u vydavatelství Indies Scope, je mimořádně melancholická, intimní a samotářská. „Alba předtím byla o lásce, ale tohle je nejvíc,“ říká autor písní a zpěvák Martin Kyšperský. Veškerá zmíněná alba si můžete poslechnout na on-line hudebních platformách nebo můžete skupiny podpořit koupí desky.

Co si poslechnout v březnu?

Dochází vám nápady, co si doma, v práci nebo na procházce pouštět do uší? V tomto článku připomínáme nové EP od mosteckého tria Favorite Obsession, které vyšlo na konci ledna, nadějné uherskohradišťské/brněnské duo Carya nebo podcast o brněnských lidech a věcech Made in Brno.

Znáte Vivaldiho? Filharmonie Brno nespí

Když nemohou koncertovat, vysílají a nahrávají. Filharmonie Brno své publikum neopouští ani v době přísných opatření, a vy si tak můžete doma poslechnout například dramatický hudební obraz Lenora, Symfonii č. 3 Thomase Larchera nebo edukační koncert Opravdový Vivaldi.

Internetové vysílání z Káznice pokračuje

Česko stále dusí koronavirus. Všechno je zavřené a kulturu můžeme sledovat jen on-line. Vysílací studio Káznice LIVE proto pokračuje i na jaře. Alespoň na monitorech počítačů a displejích mobilů tak dává umělcům možnost živě vystoupit před jejich publikem a díky spolupráci s Donio.cz jim nabízí i možnost příjmů z dobrovolného vstupného od diváků.

Za hudbou zve David Liber

Ruku na srdce, není jednoduché zvát v téhle době za hudbou. Dlouho jsem přemýšlel, jak to pojmout. Já jsem pražská naplavenina milující Brno a při psaní tohoto sloupku jsem si uvědomil, jak Pražáci Brnu závidí kulturní scénu. Scénu, která je boží i přes pandemii.

Co si poslechnout v únoru?

Ještě na konci minulého roku stihla brněnská post-hardcore kapela Bare Escape vydat své druhé album What If We Burn It, které vyšlo pod hlavičkou lokálního labelu Kabinet Records. V novém albu, jehož nahrávání proběhlo v Babicích u Uherského Hradiště, se mísí syrovost, politický podtext i deprese.