Další tipy, kam vyrazit, najdete na webu Znojemské Besedy v sekci JSEM TURISTA. Foto: Znojemská Besedy

Až se i ve vás probudí duch turisty s chutí poznat dosud nepoznané, vyrazte na Šobes. Unikátní vinice, která patří k nejstarším v Evropě a má našlápnuto zařadit se na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, se nachází v Národním parku Podyjí nedaleko obce Hnanice. 

Pokud máte v plánu prožít víkend v přírodě, vydejte se na Znojemsko a kromě Šobesu poznejte také krásné meandry řeky Dyje, přístupné původní vojenské bunkry nebo jen prostředí místních vinohradů. Právě okolí Havraníků a Hnanic je obklopené několika vyhlídkami. Ta nejnavštěvovanější nese název Devět mlýnů. Cestou k ní minete známou Honigovu chatu a projdete vzácné Havranické vřesoviště. Další tipy, kam vyrazit najdete na webu Znojemské Besedy v sekci JSEM TURISTA. Jakmile to situace dovolí, můžete také zajít k některému z místních vinařů a koupit si dopingovou lahev na cestu. Na cestách pak nezapomeňte své zážitky sdílet s hashtagem #znojmochutna.

Vinice Šobes

Znojemsko

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

JazzFestBrno míří na obrazovky

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno brzy uvedou sérii koncertů na obrazovkách České televize a prostřednictvím streamu oslaví Mezinárodní den jazzu.

Filharmonie Brno u vás doma

Streamovaný koncert brněnské filharmonie proběhne pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese ve čtvrtek 15. dubna 2021 ve 20 hodin. Na koncertu zazní Brahmsova Symfonie č. 2 D dur a premiéra Glassovy Symfonie č. 2. V přestávce se mohou posluchači těšit na rozhovor šéfdirigenta s Philipem Glassem. Koncert sledujte na facebookové události, YouTube kanálu nebo zde.

Hrát světově na české nástroje

Prodeje hudebních nástrojů se během pandemie zvýšily po celém světě. Ať už svůj talent teprve objevujete, kroužíte kolem něj po špičkách, nebo jste se s jeho existencí a potřebou rozvíjení již víceméně smířili, vězte, že výběr vhodného hromosvodu této kreativní jiskry vás snadno může zavést k instrumentům vyrobeným hned za vašimi humny.

A co kluby?

Co dělají brněnské kluby v této nepříliš šťastné době? Jejich program se liší. Některé pomocí kampaně rekapitulují uplynulý rok, jiné zase poskytují prostory pro zkoušky kapel, pořádání konferencí či nahrávání demoverzí.

Kabinet Records

Původně založený jako obchod s vinyly při klubu Kabinet MÚZ, dnes funguje již jako nový label orientovaný na brněnskou hudební scénu. Kabinet Records nabízí stovky LP desek napříč žánry i světadíly. Od punku až po jazz.