DJe Opia jsme přizvali ke krátkému rozhovoru o jeho nové desce, oblíbených klubech i zajímavých hudebních počinech.

Na co se od vás můžeme v roce 2021 těšit?

Momentálně intenzivně pracuju na nové koncepční desce. Bude se jmenovat Velkej průser. Chtěl bych ji vydat už v květnu, ale uplynulý rok jasně ukázal, že plány se mohou velmi neočekávaně a náhle měnit. Nicméně letos by to mělo být určitě, neb nastal správný čas. Když ke konci roku zbude čas, mám napsaný takový drobný pamflet jménem Bylo, oujé a bude. Tak by se ho snad do Vánoc mohlo také zdařit porodit.

Máte v Brně oblíbený klub?

Musím se přiznat, že do klubů, hospůdek a barů už nějaký čas moc nechodím a když už na to přijde a člověk se chce socializovat, zajdu spíš za přáteli do ateliéru. Jak také v poslední době jinak. Své zásadní akce jsem ale pořádal a zažil za posledních několik let hlavně v Kabinetu MÚZ. Pak také v prostředcích městské hromadné dopravy, ale to se asi nepočítá.

Které hudební projekty/alba z brněnské scény vás poslední dobou nejvíce zaujaly?

Opět musím podotknout, že i když se snažím sledovat hudbu a obzvlášť tu brněnskou skrze žánry, v poslední době nebylo příliš mnoho prostoru na ultramapping, tudíž mně neutekly pouze rapové desky lidí, se kterými pracuju na té své a nebo jsem jinak v kontaktu. To je hlavně Michajlov a jeho nová deska Limit či jeho stájový Kolega Daniel Vardan s albem Baba Jaga.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mikroskopická anketa

Který obor, v němž nachází elektronová mikroskopie své uplatnění, je pro vás osobně nejvíce fascinující? V krátké anketě jsme se zeptali předních vědců a manažerů, kteří pracují v brněnských vědeckých ústavech nebo ve vedení firem produkujících elektronové mikroskopy. A také letošního VIP hosta z USA a českého rodáka Ondřeje Křivánka.

Carretovi citlivě zachycují vztah k posvátné stránce života, říká kurátorka Eva Mazárová

Výstava Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret v Muzeu romské kultury představí tvorbu této dvojice. Kurátorský výběr fotografií přibližuje v rozhovoru jedna z kurátorů výstavy, etnoložka Eva Mazárová.

Nový materiál se pomalu rýsuje, říkají Beps’n’Johnnies

Kde v Brně rádi hrají Beps’n’Johnnies, na čem zrovna pracují a jaké počiny je na lokální hudební scéně v poslední době nejvíce zaujaly? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Ruční práce mají terapeutický účinek, říkají Šárka a Hanka ze Zašívárny

O projektu Zašívárna jsme si povídali s jeho zakladatelkami Šárkou a Hankou. 

Opět se zvedáme, říká děkan Divadelní fakulty JAMU Petr Francán

S děkanem Divadelní fakulty JAMU Petrem Francánem jsme si v krátkém rozhovoru povídali o tom, v čem je brněnské divadlo specifické, kde hledat umění v době uzavření kulturních institucí i škol a co mu v posledních měsících udělalo radost.