Vydej se po stopách brněnských pověstí. Foto: Pocket media

Kávéeska, kulturní organizace městské části Brno-střed, připravuje na únor venkovní společensko-poznávací hru zaměřenou na tradiční i netradiční brněnské pověsti. Provede účastníky místy v centru Brna spjatými s tajemnými příběhy a legendami. 

U příjemné procházky budou moci zájemci plnit úkoly, řešit záhady a odpovídat na záludné otázky. Hra je určena pro skupiny, jednotlivce, rodiny s dětmi, ale i seniory. Vzhledem k současné situaci, kdy většina lidí tráví mnoho hodin v on-line světě – dospělí v práci, děti v rámci distanční výuky – se tato akce odehrává výhradně ve světě off-line. Nevyžaduje tak použití mobilních telefonů, ani připojení k internetu. Stačí jen ochota vyjít na čerstvý vzduch a pustit se do úkolů – vychutnáte si tak lehce vzdělávací procházku „po staru“. Více informací se dozvíte na webu.

Brněnské pověsti off-line

Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jarní dobrodružství v Moravském krasu

Krása probouzející se přírody, naučné stezky, turistické trasy, zámky, hrady, rozhledny, jeskyně… To vše a mnohem více je jaro v Moravském krasu. Využijte prodlužujících se víkendových dní k objevování nejrůznějších koutů a tajemství této unikátní chráněné krajinné oblasti.

Cestovatelské středy se vrací

Dobrá zpráva pro všechny diváky pořadu Cestovatelské středy v Národním muzeu! I přes nemožnost scházet se naživo bude program pokračovat alespoň on-line formou, přičemž jeho následující díly nabídnou hned několik zajímavých hostů.

Na psí výlety zve chlupatá střela Bára

Drazí psí kamarádi, za hranice nemůžeme, ale to neznamená, že budeme sedět doma. Stejně musíme venčit lidi. Proč je nevzít na celodenní výlet za krásami naší země? Že je tu vše, co potřebujeme, víme už od dob, kdy přišel praotec pes a počůral Říp.

Opevněný kostel v Kurdějově

Pozdně gotický kostel svatého Jana Křtitele tvoří se samostatně stojící zvonicí, kaplí Všech svatých, a kostnicí jeden z největších a nejzachovalejších komplexů opevněného kostela v Česku. Tento objekt, který je chráněn jako kulturní památka, se nachází v centru obce Kurdějov v okrese Břeclav.

Moravské Toskánsko

Dlouhé pásy hnědých a zelených polí, které, zdá se, nemají konce. Nádherně zvlněná krajina přezdívaná Moravské Toskánsko, již velmi dobře znají fotografové z celého světa, byla v roce 2016 renomovaným časopisem Condé Nast Traveller zařazena do první padesátky nejkrásnějších míst světa.