Podaří se kosmickému týmu snů objevit novou planetu? Foto: VIDA! science centrum

Nenechte si ujít jedinečnou cestu na vesmírnou planetu. Podaří se kosmickému týmu snů objevit novou planetu? První filmovou science show s názvem Teleskop vytvořilo brněnské VIDA! science centrum. Snímek je vhodný pro děti od 4 let, víc si ho však užijí starší děti a zvídaví dospělí.

Sledujte úsilí čtyř vědců při cestě na záhadnou planetu. Podaří se jim dosáhnout oběžné dráhy a doletět za vytouženým cílem? Bude jim stačit zásoba kyslíku na celou výpravu? A jak to na dosud neobjevené planetě vůbec vypadá? Vydejte se společně s vědci do vesmíru a užijte si ty nejlepší pokusy. Raketu odstartovanou dusíkem, pokusy se supravodičem nebo benzínové dělo. Zjistíte, kde má raketa těžiště, jak funguje gravitace a setrvačník nebo třeba proč jsou skafandry kosmonautů bílé. Svět kolem nás je prostě fascinující! Snímek Teleskop, který je dlouhý 22 minut, je k vidění na webu nebo Facebooku VIDA! science centra.

Teleskop

VIDA! science centrum

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Opevněný kostel v Kurdějově

Pozdně gotický kostel svatého Jana Křtitele tvoří se samostatně stojící zvonicí, kaplí Všech svatých, a kostnicí jeden z největších a nejzachovalejších komplexů opevněného kostela v Česku. Tento objekt, který je chráněn jako kulturní památka, se nachází v centru obce Kurdějov v okrese Břeclav.

Moravské Toskánsko

Dlouhé pásy hnědých a zelených polí, které, zdá se, nemají konce. Nádherně zvlněná krajina přezdívaná Moravské Toskánsko, již velmi dobře znají fotografové z celého světa, byla v roce 2016 renomovaným časopisem Condé Nast Traveller zařazena do první padesátky nejkrásnějších míst světa.

Je to na dobré cestě

To, že jsme v loňském roce museli zrušit Znojemské historické vinobraní, nás bolelo. Dlouho jsme všechny napínali a vlastně čekali, že se situace zlepší. V posledních letech jsme se s návštěvností vyšplhali až na bezmála 90 000 návštěvníků, a tak bude i letos nad vinobraním viset jeden velký otazník.

Židovská čtvrť v Boskovicích

Židovská čtvrť v Boskovicích se rozkládá v jižní části města, a patří mezi nejzachovalejší židovské památky u nás. Dodnes se pyšní původními židovskými domy, synagogou, lázní mikve nebo hřbitovem.

Za architekturou a vínem do Petrova

Nejen milovníci vína ocení výlet do obce Petrov na Hodonínsku. Mezi zdejší chloubu patří soubor vinných sklepů Plže. Celý areál tvoří asi 80 staveb, které představují lidovou architekturu Moravského Slovácka.