Album Scores 6–9 si můžete poslechnout na Bandcampu. Foto: Divergent Connections Orchestra

Stesk po koncertech a klubech může alespoň částečně utišit nové album brněnského improvizačního bigbandu Divergent Connections Orchestra. Ne že by se jeho vedoucí Pavel Zlámal s celou kapelou nastěhovali k vám do bytu, ale jejich hudba tvořená téměř bez přípravy na místě si na vás sáhne jako živá

Album se sice jmenuje Scores 6–9, ale to je pouhé klamání tělem – partitury v něm hrají jen okrajovou roli. K nalezení je na Bandcampu.

Chcete vědět, jak vypadá okolí Brna při pohledu z Londýna? Vyzkoušejte nahrávku Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky, kterou letos v září vydal London Symphony Orchestra se svým šéfdirigentem Simonem Rattlem. Opera je na dvě CD krátká, takže k ní laskavě přihodili ještě Sinfoniettu. Jestli jste ze všeho kolem pořád nervóznější, dopřejte si hudbu dlouhého a hlubokého klidu. Právě takovou psal islandský skladatel Jóhann Jóhannsson, než sám dospěl ke klidu věčnému. Deutsche Grammophon vydal nedávno druhý díl jeho patnáctidiskové retrospektivy a všechny její položky najdete na Spotify, stejně jako londýnskou Bystroušku. Recenzi si můžete přečíst v pátém čísle Opus musicum.

Hluk i klid města před vpádem koronáče si připomeňte na Vltavě v pořadu Já ty paznehty nemám ráda. Zvuk Janáčkova Brna dnes – před dvěma lety jsme ho natočili s Milošem Štědroněm. Na YouTube sledujte klavíristku Nikol Bókovou a její kanál Cataplasm.

Boris Klepal

hudební publicista

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne