Klavírista Chick Corea vystoupí na 20. ročníku JazzFestBrno. Foto: Toshi Sakurai

Festival JazzFestBrno zveřejnil jména prvních hvězd nadcházejícího ročníku. Jubilejní 20. sezóna začne 7. března a ozdobí ji klavírista Chick Corea, kytarista Vicente Amigo, zpěvačka Cécile McLorin Salvant a kapela GoGo Penguin.

Pořadatelé věří, že se jim podaří jarní přehlídku uskutečnit navzdory současné složité situaci v kulturním sektoru. „Místa konání jsou flexibilní a umožní nám reagovat na aktuálně platná hygienická opatření. Už letos jsme si vyzkoušeli organizaci několika koncertů za zpřísněných hygienických podmínek, kde vše fungovalo na výbornou, proto věříme, že se nám koncerty podaří uspořádat i v příštím roce,“ říká výkonný ředitel Vlastimil Trllo. Fanoušci pořadatelům důvěřují, o čemž svědčí, že si již řada z nich koupila vstupenky na příští ročník – třeba jako vánoční dárek.

Ve složité době se festival může opřít o tradiční pilíře. „Obrovský dík patří v první řadě fanouškům, kteří si trpělivě nechávají již zakoupené vstupenky na odložené koncerty ročníku 2020. Důležitá je pro nás také podpora partnerů a veřejných institucí,“ říká Trllo. Festivalu se teď dokonce podařilo získal po bok Erste Premier nového hlavního partnera – OK HOLDING. „To, že už máme 20 let, je na jednu stranu důkazem konstantní vysoké úrovně akce, ale zároveň i závazkem k neustálému inovování a vylepšování konceptu festivalu, jeho formátu i profesionality organizace. Prostě nesmíme usnout na vavřínech,“ uzavírá umělecký ředitel Vilém Spilka.

od 7/3

JazzFestBrno 2021

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne