Fotografie suvenýrů © TIC BRNO Michal Růžička

Známé brněnské ikony tak, jak je neznáte. Skelet brněnského draka jako originální dekor porcelánu, roztomilé postavy z Janáčkových oper na tričkách pro děti, brněnský orloj jako přívěsek na klíče, katedrála na Petrově jako svícen a mnoho dalšího. A k tomu spousta knížek o Brně. To jsou dárky od TIC BRNO, který tady zdaleka není jen pro turisty, ale pro všechny, kteří mají CIT pro BRNO.

Brno je unikátním místem s autentickou atmosférou a jeho TICko pracuje na tom, aby o tom věděl nejen celý svět, ale i Brňáci. Je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem gurmánů, známé především svým kavárenským životem. Také proto mezi dárkovými předměty v brněnských infocentrech a na www.darkyzbrna.cz najdete například svícen ve tvaru zmenšeného funkcionalistického pavilonu A brněnského výstaviště, pohlednice s nápěvky mluvy zachycenými Leošem Janáčkem na brněnských ulicích a originální brněnský porcelán k tomu správnému brněnskému stolování. Ale popořádku…

Architektura

Kromě zmíněných keramických svícnů ve tvaru dvou zmenšenin brněnských ikonických staveb jistě příznivci architektury ocení například průvodce špičkovým interiérovým designem Jihomoravského kraje, který odhalí místa, kam se běžně nepodívají. V nabídce je taky originální komiks o geniálním gotickém staviteli Antonu Pilgramovi a v tisku je také zbrusu nový autentický průvodce To je Brno 3, zaměřený tentokrát na industriální architekturu. 

Hudba

Milovníci hudby a Leoše Janáčka mohou vybírat hned ze dvou kolekcí. Jedna je založená na motivech Janáčkových nápěvků mluvy (zápisů situací a útržků hovorů včetně notového záznamu), další pak zdobí autorské vyobrazení Janáčka a jeho blízkých vycházející z historických fotografií a postavy z opery Příhody lišky Bystroušky. 

Gastronomie

Stolování po brněnsku? Jedině s porcelánem zdobeným zlatým Petrovem nebo černou perokresbou kostry brněnského draka! A nejlépe v tričku se srdcem od TIMA a s dětmi chráněnými bryndáčky z dětské kolekce #suzbrna.

Book shop

Ani někteří kovaní Brňané pravděpodobně netuší, že v tradičním infocentru „pod krokodýlem“ najdou specializovaný book shop. Zaměřuje se nejen na knihy o Brně, ale také na počiny brněnských autorů, a to v češtině i světových jazycích. Vedle odborných publikací, map a průvodců zde tak najdete historické, dokumentární, dětské, umělecké a další knihy včetně beletrie.

Kde nakupovat?

V této době je to asi nejlepší z bezpečí domova v e-shopu. Pokud se pro své dárky rádi projdete, vyberte si v e-shopu možnost vyzvednutí na pobočce a pro dárky si přijďte do výdejního okénka do infocentra TO JE Brno na Panenské. V případě rozvolnění bude (možná už je) možno nakupovat i ve stánku na náměstí Svobody a v infocentrech TIC BRNO.

P.S. A nezapomeňte si objednat i praktickou a originální tašku, kterou dáte vědět, že jste #zBrna!

Výdejní okénko TO JE Brno

Po a St 13.00–17.00

Pá 9.00–13.00

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne