Noční Veveří je obvykle plné čilého ruchu, teď jej po deváté z většiny brázdí pouze šaliny a trolejbusy. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Vracíme se na Veveří! Reportáž, kterou jsme pro vás nafotili krátce před uzavřením restaurací, zachycuje ulici v podivném mezičasí, kdy je život této brněnské tepny v útlumu, lidé si však přesto užívají poslední slunečné dny před sychravým listopadem.

Podpořte podniky!

V době, kdy zveřejňujeme tuto fotoreportáž, jsou podniky v ní zachycené z většiny nuceně uzavřeny. Doufáme, že se s jejich provozovateli a obsluhou potkáme nad sklenkou něčeho dobrého v lepších časech. Do té doby vás vyzýváme, abyste nezanevřeli na své oblíbené obchůdky, kluby a bary a dali jim najevo svou přízeň, jakmile to bude opět možné. A u těch restaurací, které mají (nejen na Veveří, ale v celém Brně) otevřena výdejní okénka, se můžete na něco dobrého stavit už teď!

Studentské město, studentská ulice

Stavební fakulta Vysokého učení technického v Brně a Právnická fakulta Masarykovy univerzity se na sebe dívají právě přes Veveří. I díky těmto dvěma budovám je obvykle rušná ulice plná studentů, jejichž vysoká koncentrace je jedním z charakteristických poznávacích znaků našeho města. Studentů se však po horní části Veveří mohlo potulovat ještě mnohem více. Za první republiky tu totiž měla vyrůst akademická čtvrť Masarykovy univerzity. Z několika možných pozemků pro tento projekt byla vybrána oblast kolem Kraví hory, která se jevila jako vhodná lokalita pro vybudování přírodovědecké, právnické a filozofické fakulty, včetně objektu rektorátu a knihovny. Ambiciózní plány však nebyly dotaženy do konce a jediné, co z nich zbylo do dnešního dne, je právě budova Právnické fakulty MUNI.

GALERIE

Filip Živný
editor KAM

Ivo Dvořák
fotograf