Kromě výstavy obrazů Karla Gregora probíhá v klubu Prostor na podzim mnoho koncertů. Foto: Tomáš Znamenáček

Boskovice, město hodinu od Brna známé pro své židovské ghetto a s ním spojený letní festival nebo amfiteátr letního kina s parkem a zámkem skrývají mnoho jiných alternativ, které příjemně osvěží toulky po okolí Brna. Dovolte mi vás pozvat právě do tohoto městečka a ochutnat jeho kulturní pestrost.

Například nově umístěné kameny zmizelých. Ty vzpomínají na zesnulé Židy, kteří v židovském městě žili. Aktuálně bylo velké množství kamenů doplněno a chystají se další. Po cestě to vemte do židovského domu, kde nyní probíhá výstava dobových karikatur, nebo do synagogy. Tam můžete najít výstavu fotografii s židovskou tematikou.
Za návštěvu nyní stojí i zásluhou dobrovolníků nově zrekonstruovaná vyhlídka, jež se tyčí na cestě ke zřícenině hradu a naskýtá se z ní pohled na jedinečnou romantickou scenérii. Po cestě se určitě zastavte v zámeckém skleníku. Tam probíhá cyklus koncertů Jazz and Blues nabízející mnoho věhlasných muzikantů, kteří vždy vytvoří hutnou klubovou atmosféru.
Za zmínku stojí také muzeum. Nyní tam můžete vidět výstavu k pětistému výročí úmrtí Ladislava z Boskovic, jež mapuje působení jeho rodiny na české dějiny a život právě již zmiňovaného Ladislava. No a na závěr si můžete dát kafe a dort třeba v hudebním klubu Prostor pod boskovickým Unijazzem, který najdete v Panském dvoře. Kromě zajímavé výstavy obrazů Karla Gregora tu na podzim probíhá mnoho koncertů, divadel a projekcí. Například 1. října koncert kapely Labasheeda, hned den poté úžasná Szaturma a také festival Jeden svět, v rámci kterého se uskuteční 11. října v hudebním klubu Prostor divadelní představení a pak spousta projekcí v kině Panorama.

David Liber
produkční hudebního klubu Prostor

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne