Kluci z brněnské streetwearové značky Cult of the road přestavěli jejich obchod na Pekařské na punkovou šicí dílnu, ve které vyrábí látkové roušky. Zatím šijí hlavně pro kamarády, blízké a věrné zákazníky, ale není problém si u nich náustenku objednat. Roušky dělají  přímo z jejich triček, tedy z biobavlny a část je z bio bambusovýho úpletu. Kdybyste si chtěli objenat svoji Cult of the road roušky a zároveň rádi podpořili tenhle lokální produkt, tak nejlepší řešení jak to i kapacitně a organizačně zvládnout – objednat si něco na eshopu a roušku k tomu dostanete zdarma. Distribuce je poštou, případně můžete vyzvednout přímo na Pekařské a platit kartou.

Mrknětě na www.cultoftheroad.com

Nebo na jejich sociální sítě ➤

FB – https://www.facebook.com/cultoftheroad/

IG – https://www.instagram.com/cultoftheroad/

Židovská čtvrť v Boskovicích

Židovská čtvrť v Boskovicích se rozkládá v jižní části města, a patří mezi nejzachovalejší židovské památky u nás. Dodnes se pyšní původními židovskými domy, synagogou, lázní mikve nebo hřbitovem.

Březnový KAM se blíží!

Nové vydání časopisu KAM v Brně bude už za pár dní u vás, a to v tištěné i elektronické formě. Obálky magazínu, které pro nás vytváří brněnský výtvarník yvans, zachycují monumenty města – první „titulka“ z této řady zobrazuje kontroverzní sochu Jošta.

Architekt a grafický designér Martin Hrdina: Vrátil bych do původní podoby obě Zemanovy kavárny

Na čem pracuje architekt a grafický designér Martin Hrdina a který brněnský interiér na něj při první návštěvě nejvíce zapůsobil? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Za architekturou a vínem do Petrova

Nejen milovníci vína ocení výlet do obce Petrov na Hodonínsku. Mezi zdejší chloubu patří soubor vinných sklepů Plže. Celý areál tvoří asi 80 staveb, které představují lidovou architekturu Moravského Slovácka.

Herec Jan Lepšík: Prozření mi přijde pro dnešní dobu důležité

Jak poslední měsíce vyplňuje čas ochuzený o hraní v divadle herec Jan Lepšík? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Fejeton: Politický AZ kvíz

Nějaké volby máme každý rok. Voliči jsou unaveni, zkusili už takřka všechny možnosti a z nabídky jim už nic nechutná. Někteří se tedy volebním urnám vyhýbají takřka stejným obloukem, jako by šlo o urny pohřební, druzí tam házejí náhodně vylosované kandidátky se soupiskou jmen těch, kteří se obětovali a nastoupí za nás všechny do některého ze zastupitelstev či některé komory parlamentu.

Únorové čtení

Pohodlně se usaďte a začtěte do oblíbené knihy. V tomto článku přinášíme tipy na únorové novinky.

Co se natáčelo v Brně?

Sledujete nejnovější detektivku České televize Hlava Medúzy? A víte, že byla natáčena v Brně, stejně jako úspěšná detektivní série Labyrint nebo jeden z nejoblíbenějších seriálů Četnické humoresky? Filmy a seriály natáčené v Brně a jeho okolí mapuje filmový okruh na GOtoBRNO.cz.

DIVADLO ON-LINE A ON THE ROAD

Hlavní podmínkou existence divadla je společná přítomnost herců a diváků, kteří se navzájem ovlivňují (diváci působí na herce svou přítomností, smíchem, potleskem, herci na ně reagují, mohou je zapojit do hry atd.).

Technické muzeum v Brně letos slaví kulatiny

Dne 1. ledna 1961 došlo k osamostatnění brněnské pobočky tehdejšího Národního technického muzea a vzniklo Technické muzeum v Brně, které letos slaví své šedesáté narozeniny. K tomuto jubileu se připravuje brožura mapující vzpomínky na muzeum či jednotlivé expozice od počátku jeho samostatné existence.